En ünlü seri katiller hakkında birkaç ilginç bilgi

Seri katiller eskiden beri işledikleri suçlarla insanları tehdit etmişlerdir.
En ünlü seri katiller hakkında birkaç ilginç bilgi

Kötü Bir Çocukluk Dönemi Geçirmiş Olmaları

En ünlü seri katiller hakkında birkaç ilginç bilgi-1

Genel olarak ünlü seri katillere bakıldığında hemen hemen hepsi çocukluğunu kötü bir biçimde geçirmiş. Kimisinin anne babası ayrı, kimisi şiddet görmüş, bazıları da tecavüze uğramış. Yani çekirdekten problem başlamış gibi gözüküyor!

Cinsiyet

En ünlü seri katiller hakkında birkaç ilginç bilgi-2

Ünlü seri katiller %90 oranında erkek. Yaşları da 20 ile 40 arasında değişiyor. Genelde erkeklerin şiddete eğilimleri tartışılır. Bu oran da belki de bu tezleri haklı çıkarıyor. Fakat yine de %10 oranında hanım (!) seri katillerimizi de unutmamak lazım.

Eğilimler

En ünlü seri katiller hakkında birkaç ilginç bilgi-3

%81’i pornografiye, %7’si de fetişizme meraklı. Yani bir nevi seks meraklıları da denebilir. Zaten başımıza ne geldiyse bunlardan gelmedi mi! Örneğin ünlü seri katillerden birisi olan Pedro Lopez, 300 çocuğa tecavüz edip sonra öldürmesi ile biliniyor.

Çoğu Efendi Kılıklı İnsanlar

En ünlü seri katiller hakkında birkaç ilginç bilgi-4

Zaten sessiz ve efendi görünen insanlardan korkacaksın dememişler mi? Çoğu nazik ve kibar olarak görünen bu insanların bu işleri yaptığına da birçok kimse inanamamış. Üstelik aralarında “dindar” diye bilinen insanların oranı da azımsanacak gibi değil.

Biraz Ara

En ünlü seri katiller hakkında birkaç ilginç bilgi-5

Ünlü seri katiller genelde işledikleri cinayetlerden sonra kendilerine verdikleri ara ile biliniyor. Bu süre ise ortalama olarak 3 ay. Herhalde bu süreyi tatil yaparak geçiriyorlardır!