Ölmeden önce öpmeniz gereken kişiler

Öpmek, sevgimizi karşımızdaki insana aktarabildiğimiz en özel, en içten yoldur. E önümüze geleni de öpmeyiz tabii!
Ölmeden önce öpmeniz gereken kişiler

Bebekliğimizden başlayan akraba ve komşu teyzelerin öpücükler, büyüyünce, yerini aşık olduğumuz insanı öpme rahatlığına bıraktığı için şanslı sayılırız. Elbette, öpmek sadece ikili ilişkilerin aşk göstergesi demek değil. İşte ölmeden önce öpmeniz gereken 10 kişi!

Yaşlı Teyzeler / Amcalar

Ölmeden önce öpmeniz gereken kişiler-1

Biraz ilginç bir başlık olduğunu biliyoruz. Özellikle bayramlarda başımızda zebellah gibi durup bizi elini öptürmeye davet eden yaşlı teyzeler ve amcalarla hangimiz karşılaşmadık ki? Fakat etrafımızda sıkça karşımıza çıkan, çoğu zaman yalnız kalmış yaşlı teyze ve amcalar var. İnsanlar yaşlanınca kendilerini ölüme daha yakın ve yalnız hissederler. Onları öptüğünüzde, kendilerini yeniden değerli göreceklerdir. Onlara verdiğiniz ve gözlerinden okuyacağınız bu mutluluğu, mutlaka yaşayın!

Bebekler

Ölmeden önce öpmeniz gereken kişiler-2

“Hanimiş benim tombişim, ay ben bunu yerim.” gibi cümlelerle hayatı zindan ettiğimiz bebekleri öpmek bir başka! Onları öperken içimize çektiğimiz bebek kokusunun, insanda uyandırdığı masumiyet ve saflık duygusu bir başka. Bebekleri öperken mikrop saçmamaya, ağlatmamaya ve komşu teyzeler gibi mıncırmamaya dikkat edelim tabii.

Can Dostlarınız

Ölmeden önce öpmeniz gereken kişiler-3

Herkesin evde böylesine tatlı dostları olmayabilir. Bazılarınızın korktuğunu da biliyoruz. Fakat size birçok anlamda muhtaç olan bu canları öpmek, tarifsiz bir mutluluk veriyor. Onların o çipil çipil bakan gözlerindeki “Beni seviyor.” ifadesini görmek eşsiz duygulardan. Bakın onlar birbirini nasıl güzel öpüyor.

Kardeşleriniz

Ölmeden önce öpmeniz gereken kişiler-4

Saç saça baş başa didişseniz de, en sonunda oturup beraber ağladığınızı herkes biliyor. Evdeki en saçma hallerinizin en yakın tanığı kendisi. Kardeşiyle tatlı bir sevgi-nefret ikileminde gezenler ya da küs olanlar, kardeş kucaklaması ve kardeş öpücüğünün bütün dertlere deva olduğunu Zimbabveli bilim adamları bile söylüyor.

En İyi Arkadaşınız

Ölmeden önce öpmeniz gereken kişiler-5

Sizi sizden iyi tanıyan insanlar! Beraber söylediğiniz yalanlar, kahkaha krizleriniz, aşk acılarınız, hatta bazen kimseyle etmeyip onunla ettiğiniz kavgalar… Kısacası sizi çok iyi tanıyan yol arkadaşınız. Fazla söze gerek yok, en iyi arkadaşınızı bulduğunuz ilk fırsatta öpün. Sebebini söylemeseniz dahi, fazla sorgulamayacaktır.

Çocuğunuz

Ölmeden önce öpmeniz gereken kişiler-6

Anneler tamam, ama bu sözümüz biraz da mesafeli duruşlarını korumaya çalışan babalara! Evet biliyoruz bebekken çok tatlıydı ama büyüyünce bir garip haller oldu, ergenliğe girdi, asileşti, laf da dinlemiyor fakat çocuğunuzu en son öptüğünüz anı hatırlayamayacak kadar olduysa, kendisini arayın çok acil işiniz olduğunu söyleyin ve beklemeden öpün.

Anne- Baba

Ölmeden önce öpmeniz gereken kişiler-7

Çoğu zaman bizi anlamadıklarını, kuşak farkı olduğunu düşünür ve onlarla çatışma halinde oluruz. Bu kendimiz anne-baba olana kadar böyle devam eder. Ama unutmayın anneniz ve babanız size en temel sevgiyi veren insanlardır. Anne babası hayatta olmayan ya da anne babasını hiç tanımayan insanları düşününce çok büyük bir lükse sahipsiniz. Annenizi ve babanızı şöyle doyasıya öpmemiş olanlar, lütfen bir sonraki maddeyi okumadan önce koşarak gitsinler.

Sevgiliniz

Ölmeden önce öpmeniz gereken kişiler-8

Evet, en özel olanı kendinizi yanında güvende hissettiğiniz, her şeyinizi rahatlıkla paylaşabildiğiniz, size kendinizi özel hissettiren insanı öpmek. Sadece dudaklarınız birbirine değeceği bir öpücük değil, sevdiğiniz insanı burnundan, avuçlarından, gözlerinden, alnından öpmeden sakın ölmeyin! 

Sevdiğiniz Oyuncu

Ölmeden önce öpmeniz gereken kişiler-9

Çok klişe olduğu gerçeğini yadsımıyoruz. Hatta hayranlarından kaçtıklarını da biliyoruz. Fakat bu klişeler serisinin en güzeli, sokakta rastladığınız “Aaaa dizide, dayısını öldürüp paraları alıp kaçan oyuncu değil mi bu, tü yazıklar olsun.” diyerek bizi rolüne inandıran bir oyuncuyu öpüp, torunlarınıza anlatacağınız anılara yenisini ekleyin.

Sevdiğiniz Şarkıcı

Ölmeden önce öpmeniz gereken kişiler-10

Deliler gibi dinlediğiniz, bütün şarkılarını sular seller gibi döktürdüğünüz şarkıcıyı, konser sonrası saatlerce bekleyip öpmenin tadı da bir başka yahu! (Yusuf Güney)