Havada giden trenler, el ele kırlarda yürüyen robotlar, kaotik şehirler: İşte 1960’ların gelecek tasviri

Retro-futurism en basit anlamıyla geçmişte yaşayan insanları kendi gelecek öngörüleri içinde tasvir eden bir akım. Doğası gereği geçmişle geleceğin arasındaki gerilimden beslenen bu trend sinemadan edebiyata, modadan mimariye birçok alanda yansımalarını gösteriyor.

Bugün sizleri 1960’lar ve öncesi fütürizmine doğru kısa bir yolculuğa çıkarıyoruz. Döneme ait illüstrasyon ve fotoğraflardan oluşan seride “Keşke gelecek gerçekten böyle olsaydı.” dediğiniz yerler de olacak gerçekleşse dünyanın felakete dönüşebileceğini tahmin ettiğiniz sahneler de.

retro futurism fotograf 3F0247

retro futurism fotograf 22retro futurism fotograf 20retro futurism fotograf 19retro futurism fotograf 14retro futurism fotograf 10retro futurism fotograf 11retro futurism fotograf 8retro futurism fotograf 5retro futurism fotograf 6retro futurism fotograf 12retro futurism fotograf 13retro futurism fotograf 18retro futurism fotograf 17retro futurism fotograf 16retro futurism fotograf 15retro futurism fotograf 23retro futurism fotograf 2retro futurism fotograf 1retro futurism fotograf 21

<