Ev Sahibinden ve Kira Vermekten Bıkan Kadın Trende Yaşamaya Başladı

  • Leonie Müller, Almanya’da yaşayan üniversite öğrencisi 23 yaşında bir genç kız. Bu aralar önce Almanya’da, sonra da tüm dünyada ünlenmiş durumda. Bunun nedeni evini kapatarak trenlerde yaşamaya başlaması!

  • Hikaye şöyle gelişmiş: Laurie, kirada oturduğu evin sahibiyle yaşadığı bir tartışma sonrasında artık o evde oturmak istemediğini fark etmiş. Daha sonra da aslında hiçbir evde oturmak istemediğine karar vermiş! Gitmiş, Almanya içinde istediği trene istediği kadar binmesine izin veren bir kart satın almış, trenlerde yaşamaya başlamış.

  • Leonie 300 km hızla giden trenlerde saçlarını yıkıyor, yemek yiyor, uyuyor, üniversite ödevlerini yapıyor, yeni insanlarla tanışıyor. Eşyalarını küçücük bir çantaya sığdırması gerekiyor. Bunlar insanın gözüne zor gelen şeyler. Ancak Leonie böyle yaşamaktan çok memnun. Trende her zaman heyecan veren bir şeyler olduğunu, hiç sıkılmadığını belirtiyor. Sürekli yeni insanlarla tanışabildiğini söyledikten sonra trende yaşamanın bir avantajından da şöyle bahsediyor: “Almanya’nın her yerindeki arkadaşlarıma gidip onları görebiliyorum.” Yine belirttiğine göre tren kartı ev kirasından daha ucuza geliyor.

  • Yaşadığı bu macera eminiz bu genç kıza ileride faydasını göreceği çok büyük bir deneyim olacak. Hatta kendisinin dediğine göre akademik açıdan da fayda sağlayacak; bitirme projesinde bu deneyimi konu edebilecekmiş.

    Leonie verdiği röportajda şöyle diyor:

    “İnsanlara alışkanlıkları ve normal kabul ettikleri şeyleri sorgulamalarına yönelik örnek olmak istiyorum. Hayatta düşündüğümüzden çok daha fazla fırsat var. Bir sonraki macera hemen köşeyi dönünce karşınıza çıkacak, yeter ki onu bulmak isteyin.”