En Tehlikeli 9 Oyuncak

Çocukların gelişiminde oyuncakların payı büyüktür. Bugünkü listedeki oyuncakların ise ne düşünülerek üretildiği meçhul.

9
Tüyler Ürpertici Yaratıklar
Creepy Crawlers olarak da bilinen bu oyuncağın 90′lı yıllarda çıkan modellerinde yaratıkları ısıtan madde 310 dereceye kadar çıkabiliyordu.
8
Mini Hamak
Çocuklar için üretilen bu dahiyane fikirde hamağın sabit durmasını sağlayan demirler unutulunca piyasadan hemen toplandı.
7
Acıkan Lahana Bebek
Milyonlarca satan lahana bebeğin gelişmiş versiyonunda mekanik bir çene bulunuyordu. Bu özellik küçük kızlar parmaklarını ve saçlarını kaptırmaya başlayana kadar eğlenceli bir fikir gibi duruyordu.
6
Boncuk Tabancası
Silaha özendirmesinin yanısıra bunun acısını yaşamamış çok az çocuk bulunur. Özellikle gözler için çok tehlikeli bir oyuncaktı.
5
Mini Fırın
Bebek parmağının girebileceği bir fırını oyuncak haline getirmek kimin fikriyse kendisini tebrik etmek lazım.
4
Çim Dartı
10 yaşında olduğunuzu ve eğlenceli gözüken mızraklar hayal edin. Ne demek istediğimizi anlayacaksınız.
3
Tak Tak / Lak Lak
Adını hatırlayamadığımız için Facebook kullanıcılarımıza sorduğumuz bu oyuncak Arjantin yerlilerin kullandığı bir silahtan esinlenerek yapılmıştır. Suratın ve kafanın kırılması için ideal.
2
Gilbert’s Atom Enerjisi Laboratuvarı
Adından da anlaşabileceği gibi evinizde atom deneyleri hatta nükleer füzyon yapmaya yarayan bu oyuncak çocukları bilime teşvik amacıyla yapılmıştı. İçeriğindeki kimyasal maddeler yüzünden kısa sürede yasaklandı.
1
Chucky
Oyuncak ve tehlike kelimelerinin bir arada kullanıldığı bir listede Chucky’i anmadan geçmek efsaneye saygısızlık olurdu. Hem filmdeki rolü açısından hem de ekran başındakilere verdiği gerginlik açısından kesinlikle gelmiş geçmiş en tehlikeli oyuncak.