En İyi 10 Havuz ve Gölet

Yaz biterken böyle bir liste yapmak çok beklediğimiz kışa saygısızlık olmaz herhalde. Seneye bu havuzlardan birine gitmek lazım. Listede hem doğal havuzlar hem de insan yapımı havuzlar mevcut.

10
Altın Enerji Havuzu – Tibet
Bu spa havuzu tuzlu su içermektedir. Bu parlayan havuzun bir özelliği ise Dünya’da en yüksekte bulunan havuz olması, havuzun bulunduğu yer yaklaşık 4.000 metre yükseklikte.
9
Nemo33 – Belçika
Yılın 365 günü açık olan bu havuzun en büyük özelliği 113 metre derinliğe ulaşması.
8
San Alfonso Del Mar – Şili
6000 litre suyla dolan bir mimari harikası olan bu havuz Dünya’nın en büyük havuzu. Renginin bu kadar mükemmel olması ise suyunun okyanustan gelmesi.
7
Buzul – Avustralya
Avustralya’lıların en çok yaptığı sporlardan biri soğukta açık havada yüzme. Suyun derecesi bazen 10 derecelere düşse de onlar için değişen bir şey yok.
6
Homestead Krateri, Amerika
Yağmur sularının doldurduğu bu krater 110 metrelik tünelin sonucunda ulaşılabilen bir vaha gibi. Yeteri kadar hava geçişi sağlayan tepesindeki çatlağıyla mükemmel bir görüntü oluşturuyor.
5
Sonsuzluk Havuzu – Hawai
Hawai Sheraton’da bulunan bu havuz görsel bir ilüzyon yaşatıyor. Sınırsız ismi mimarisinden dolayı suyun ufukla birleştiği hissi vermesinden.
4
Altın Üçgen, Tayland
Burma ve Laos sınırında bir sınırsız havuz daha. Havuzun kenarından bu iki yerleşim yerini görebilirsiniz.
3
Marina Bay Hotel ve Casino – Singapur
Otel’in tepesinde bulunan bu sınırsız havuz bu yükseklikte bulunan Dünya’nın en büyük havuzu. Havuzun uzunluğu Eyfel Kulesi’nden daha fazla.
2
Mavi Göl – İzlanda
40 saatte bir yenilenen 6 milyon litre jeotermal suyla dolu insan yapımı bir göl. 39 derecelik bu su şifa vermesinin yanı sıra yanında bulunduğu lav kalıntılarının da ekmeğini yiyor. Gerçekten müthiş.
1
Pamukkale
Doğa en iyi mimardır. Fotoğraflar bunu açıkça ortaya koyuyor, bu havuzlar bütünü yaklaşık 14.000 yıl önce keşfedilmiş, hala mükemmeliğini koruyor.