En Garip 10 Dünya Rekoru

Guinness Rekorlar kitabı yıllar içinde çok büyük değişiklikler geçirdi. Daha önceleri sadece en uzun, en kısa, en ağır ya da en hızlı gibi şu an bize daha basit gelen rekorları içeren kitap, eklenen enteresan kategorilerle biraz daha farklılaşıp daha ilgi çekici bir hale geldi. Biz de sizler için izlemesi heyecan verici ve gerçekten farklı 10 dünya rekorunu listeledik.

guinness

10
Canlı Hamam böceklerini yemek
Bu rekoru 10. sıraya koymamızın sebebi aradan hemen çıkartmak istememiz. Bu elemanımız canlı hamam böceklerini ağzına birer birer koyar ve bu böcekleri 10 saniye ağzında tutar. Hatta ağzında onlarla oynar. Hamam Böceği yeme kategorisinde Dünya rekorunu da bu şekilde kazanmış olur. İnsanların adının bir kitapta geçmesi için neler yapabileceğini görmek gerçekten hayret verici.
9
Fransız Öpücüğü
Hamam böceklerinden fransız öpücüğüne geçişimiz biraz iğrenç oldu ama bu rekora 9. sıradan daha iyi bir yer bulamadık. Çünkü bu rekoru elde etmek için hiçbir yeteneğe ihtiyacınız yok sadece iyi bir organizasyon yeteneği yeterli.
8
Helikopter Hareketi
Bu gencimiz de ellerini hiç kullanmadan ve ara vermeden tam 124 tur atabiliyor. Başı dönen?
7
Trambolinden Uçarak Smaç Basma
Bu dostlarımız ise çok ciddi bir uzaklıktaki trambolinden atlayarak smaç basabiliyor.
6
Hareket Halindeki Bir Kamyonun Üzerine Motosikletle Atlama
Sanıyoruz ki bu atlayış muntazam bir hareketi alıp onu bir dünya rekoruna dönüştürme çabası.
5
Arka Arkaya Üçlük Atma
Evet kabul ediyoruz izlenmesi çok keyif verici bir video değil ama bizce listede en çok beceri gerektireni de bu. Bu amcamızın adı Fred Newman kendisi 60 yaşında ve bu videoda arka arkaya 209 üçlük atıyor!!! Diğer hünerleri arasında arka arkaya 1.000 serbest atış ve gözleri kapalı olarak 88 serbest atış var. VİDEOYU İZLEYECEKLERE UYARI: Geri kalan 208 basket ilkinin aynısı o yüzden ilkini izledikten sonra sona gidin ve 210. basketi kaçırdıktan sonraki şaşkın yüz ifadesini görün.
4
En Hızlı Ev İnşası
Kendi çatımızdaki birkaç kiremiti tamir etmenin en az 2 günümüzü aldığını düşünürsek bu bizler için gerçekten inanılmaz bir rekor. Bu rekorda “Habitat for Humanity” adlı bir yardım kuruluşu çevre düzenlemesi de dahil olmak üzere bir evi 3 saat gibi çok kısa bir sürede tamamlamış.
3
Bir Erkek Tarafından Çıkılabilen En Yüksek Nota
Bu video’da Adam Lopez adlı bir Avustralyalıyı izliyoruz. Kendisi D7′den -yani piyanodaki en yüksek nota- daha yüksek bir notaya çıkabiliyor. Gerçekten inanılmaz.
2
Serbest Uçuş
Listemize başlarken çok sayıda insanın farklı düzen şekilleriyle atladıkları tipik ve sıradan serbest düşüş rekorlarını es geçmeyi düşünmüştük. Fakat bu gerçekten farklı ve ilgi çekici. Buna “Serbest Uçuş” deniyor. Normalde olduğu gibi yere paralel olarak yapılan serbest düşüşten farkı bu atlayışın yere dik olarak yapılması. Bazı kamera açılarından bakınca sanki havada yapılan bir partiye katılmış gibi hissediyorsunuz kendinizi. Tek farkı ise burda insanların üzerinde durduğu bir zeminin olmaması . Bu şekilde atlayışın düşüş hızınızı normal atlayışlara göre çok fazla arttırması paraşütünüzü açmadan önce yatay pozisyona geçip hızınızı düşürmenizi gerektiriyor çünkü çoğu paraşüt bu hızlarda açılmak üzere dizayn edilmemiş. Bu rekor 3 Ağustos 2007 yılında “En Çok Kişiyle Dikey Atlama” dalında kırılmış.
1
Burunla Portakal Yuvarlama
JFK Uluslararası Havaalanı 4 nolu terminali, 21 Guinness rekoru sahibi Ashrita Furman’nın tarih yazma denemesi için çok alakasız bir yer aslında. Furman, 29 dakikada 1.5 km yi burnuyla portakal yuvarlayarak, rekoru kırma hevesindeydi. Furman’ın söylediğine göre ‘Burunla portakal yuvarlamak komik gibi gözükse de bunu rekor kırma seviyesine indirmek çok ciddi bir iş’. ‘Rekor şu an da 1.5 km yi 29 dakika gibi çok hızlı olunması gereken bir seviyeye kadar düştüğü için bunu bir meydan okuma olarak gördüm ve ne kadar aptalca görünse de denemeye karar verdim, umarım başarabilirim” 24 dakika 34 saniye sonra Furman ve portakalı, rekorlar kitabına girdi. Portakal rekoruyla ilk olsa da bu Furman’ın Guinness kitabına 87. girişiydi.