eBay’de Satışa Çıkan En İlginç 10 Ürün

İnternet… İşte diyoruz en ilginç insanları bulabileceğimiz en kolay araç. eBay alışveriş sitesine konan bu ürünleri koyan insanların kafaları ne renk bilmiyoruz ancak biz mavileştik diyebiliriz araştırırken…

Bu liste haricinde daha önceden hazırladığımız ilginizi çekebilecek listelerimiz;

Amazon Sitesinden Satın Alınabilecek En İğrenç 10 Şey

Amazon Sitesinden Satın Alınabilecek En Sıradışı 10 Ürün

10
Hayalet Kavanozu
Evindeki bir kavanozun içinde hayalet olan biri onu satışa çıkarmış ve ilana hayalet içinden kaçarsa sorumluluk bende değildir gibisinden şeyler yazmış… 7 günün sonunda satın alınan kavanoza 50.922$ fiyat verilmiş ancak veren kişi ödememiş…
9
Hayali Arkadaş
Bir eBay kullanıcısı Joe adlı hayali arkadaşını eBay’de satışa çıkarmış. Satışa çıkarılma sebebiyse yaşlanması ve bu ilana toplam 31 başvuru oldu, sonunda 3000$’a satıldı. Şimdi Joe’nun adı Wacky.
8
Papa’nın Şapkasına Benzeyen Doritos
Bunu kim alır demeyin, ünlülerin “aşırı” hayranları olduğu gibi papa’nın da vardır bir “aşırı” hayranı… Eh, ne de olsa kör satıcının bir kör alıcısı çıkarmış… Bir eBay kullanıcısı buna tam 1209$ ödedi…
7
Karaciğer
eBay’de satışa sunulan ilginç bir ürünse bir gencin karaciğeri. İlan alıcı bulmasına rağmen, internetten organ satışı yasak olduğu için ilan yayından kaldırılıyor.
6
Britney Spears Sakızı
İşte dedik ya “aşırı” hayranlık diye… Britney Spears’ın bir otelden çıkarırken yere düşürdüğü sakızı alan biri, internette satışa sununca 239 $ para kazandı.
5
Vampir Avcısı Kiti
Son dönemde önplana çıkmış olan True Blood ve Vampire Diaries gibi diziler olsa da zamanında Angel ve Buffy diye vampir avcısı diziler de vardı. Bu vampir avcısı kitini alan kişi tam 4.500 $ verdi ve umarız bir gün bu verdiği paraların karşılığını alarak onları kullanma fırsatına erişir…
4
Seri Katil Tırnağı
1979′da Lawrence Bittaker ve Roy Norris Güney Kaliforniya’da beş kişiyi öldürmüşler. Bu olaydan 30 yıl sonra bir kişi Roy Norris’in tırnaklarını internet üzerinden 9,99 dolara satmaya karar vermiş. Bu tırnakların yanında bir de hediye olarak katilin kendisinden imzalı bir not ile katilin baş pamak mührü de eklenmiş.
3
750 El Bombası ve Bir Sovyet Roket Atarı
42 yaşındaki David Sampson, birçok etkisiz hale getirilmiş silahı eBay üzerinden satmış. Sahip olduğu bu mühimmatların çoğunu yasal yollarla edinmiş olsa da David, Birinci Dünya Savaşı’ndan kalma Alman Luger tabanca, çift namlulu bir pompalı tüfek ve bir adet antik Belçika yapımı tabanca bulundurmaktan 5 yıl hapis yatmış.
2
61 Yaşındaki Büyükanne
Bir ürünü satışa sunarken gerçekçi şeyler yazmak en önemli olan şeydir. Büyükannesi satan bu küçük kız da büyükannesi için “sinir bozucu, dırdırcı” gibi ifadeler de kullanarak arada sırada “tatlı ve sevimli” olduğunu da ifade etmiş.Bu ilan her ne kadar bir şaka olarak verilse de, birçok insan bu ilana başvurmuş ve 20.000 dolardan daha fazla bir teklif yapılmış; ancak internet sitesi satış politikaları gereği bu ilanı kaldırmış.
1
Alnına Reklam İlanı Veren Adam
Bir adam, 30 gün boyunca alnına yazılacak bir reklam için eBay’de açık arttırma açmış. Reklam veren şirket ya da kişi, bu adama bir dövme ya da yazı gönderecek ve adam da 30 gün boyunca alnında bu reklam ile dolaşacak. Reklamın içeriği tamamen gönderene bağlı. Şirket ismi, internet istesi adı ya da bir logo olabilir. Açık arttırma 322 dolar ile son bulmuş.