Dünyada Alışverişin En İyi 10 Kenti

Gerçek bir alışverişkolik misiniz? Eğer ünlü markaların en son kıyafetlerini yakından takip ediyorsanız , indirimleri haber veren mağazalara üye iseniz ve bazen içinizde bir alışveriş canavarı olduğunu hissediyorsanız EVET! siz bir alışverişkoliksiniz. Dünya’nın en ünlü markalarının bulunduğu bu şehirlerde alışveriş yapmak istermiydiniz?Kim istemez ki ! İşte size ister ünlü markalardan ister bohem pazarlardan doyasıya alışveriş yapabileceğiniz 10 Kentin listesi…

10-Barselona

10Barselona öncelikle romantizmi gönlünde barındıranlar için mutlaka gidilmesi gereken bir şehir. Hem romantizm hem de alışverişi birarada yaparım diyorsanız mutlaka Gracias’a gidin. Burası alışverişin kalbinin attığı yer. Burada ünlü markaları rahatlıkla bulabilirsiniz. Alışveriş arasında yiyebildiğiniz kadar deniz mahsülü yemeyi de ihmal etmeyin pişman olmazsınız!

9-Bangkok

9

 Bangkok, alışveriş severlerin başka bir uğrak mekanı. Zaten sadece havaalanı bile yeter. Dünya’nın en büyük havaalanlarından birine sahip olan Bagkok’da lüks alışverişin keyfine varabilirsiniz.  Dışarıda ise lüks alışveriş merkezlerinden çok kurulan devasa pazarları ile dikkat çekiyor. Bu büyük pazarlarda ne ararsanız var!

8-Madrid

8

Madrid Avrupa’nın önemli alışveriş merkezlerinden bir tanesi. Geleneksel mağazaları, modern alışveriş merkezleri ile birlikte sunan bu şehirde giyimden ev tekstiline kadar her türlü şeyi bulabilmeniz mümkün. 

7-Chicago

 7

Alışverişseverler için Chicago doğru adres. Amerika’nın en kalabalık 3. şehrinde pahalı ya da ucuz, her türlü markanın bulunabileceği North Michigan Avenue kuşkusuz şehrin en büyük alışveriş merkezi. Şehrin Lincoln Park bölümünde ise yerel tasarımcıların yanı sıra büyük isimlerin mağazalarını bulabilirsiniz. Chicago’da sayısız 2.el mağazalarında da çok farklı şeyler bulabilirsiniz.

6-Singapur

6

Asya’nın gözde şehri Singapur’da da alışveriş delisi olabilirsiniz. Bir cadde üzerinde en fazla kaç alışveriş merkezi bulunur sorusuna cevap veremeyeceğiniz bu yerde ister ünlü markaların isterse yerel markaların farklı ürünlerini bulabilirsiniz. Şöyle söyleyelim Orchard caddesinde heryer alışveriş merkezi. Caddenin başında,ortasında ve sonunda Gucciler, Armaniler,Louis Vuittonlar göreceksiniz. Bir mağaza kalabalıksa biraz yürüyün ve diğerini deneyin. Yani eğer lüks alışveriş tutkunuysanız kesinlikle Singapur’a gitmenizi tavsiye ediyoruz. 

5-Milano

5Versace ve Armani gibi ünlü markaların şehri Milano, alışveriş tutkunları için muhteşem bir merkez! Bu güzel İtalyan şehrinin sokaklarında yürürken dünyaca ünlü markalara bakmadan edemeyeceksiniz. Sono İtalliano!!!

4-Londra

4Çok ucuz olmamasına rağmen, Londra alışveriş tutkunlarına mükemmel alternatifler sunar. Oxford Street, Kensington, Bond Street dünyaca ünlü markaları ve şık butikleri bulabileceğiniz yerlerden birkaçı.

3-Dubai

3Birleşik Arap Emirliklerinin gözde kenti. Çölden yaratılan bir cennet! Paranın neler yaratabileceğini göreceğiniz bir yer. Otobüs duraklarında bile klima var daha ne olsun ! Ayrıca ünlü markaların ürünlerini çok daha ucuza bulabileceğiniz bir yer. Neden mi ? Çünkü vergi ödemiyorsunuz. Ayrıca son çıkan  teknolojik ürünleri de aynı şekilde çok daha ucuza bulabilirsiniz.

  

2-Paris

2Romantizm…  Dünya’nın bu en romatik şehirlerinden biri kabul edilen Paris’te her zevke hitap eden şeyler bulmak mümkün. Ünlü markalardan, bohem pazarlara kadar çok geniş bir ürün yelpazesi sunuyor Paris size. 1-Newyork1

 Newyork dünyaca ünlü markaların şık mağazalarda sunulduğu bir alışveriş cenneti. Burasının ayrıca cennet terimini haketmesinin nedeni de Amerikan markalarını burada çok çok daha ucuza satın alabilmeniz. Çevredeki outletler hakkında bilgi edinin ve alışverişin keyfine varın !!!