Dövme en çok onlara yakışıyor

Bazı insanlar doğal karizma ve güzelliği üzerinde barındırmış sanki. Çuval giyse yakışır deriz ya hah işte o insanlar…
Dövme en çok onlara yakışıyor

Dövme, kuşkusuz dikkat çekici ve seksi bir sanat. Hele manken gibi vücutlara sahip olan kişilerde gördüğümüzde  hepimizin içindenben de mi yaptırsam acaba?cümlesi geçiyordur. Bazı insanlar, sanki yaradılıştan dövmeyi taşıyabilecek en güzel vücuda sahip gibiler. İster kelebek dövmesi yaptırsın ister King Kong dövmesi yaptırsın, isterse alnının ortasına adını yazdırsın gene yakışıyor.

Dövme en çok onlara yakışıyor-1

Misal David Beckham beyefendiye bakalım. Kendisinin seksiliği ve vücudunun aldığı övgüler konusunda hepimiz hemfikiriz. Adam zaten seksi olduğu için vücuduna yaptırdığı herhangi bir dövme ancak seksilik katsayısını yukarılara çeker.

Dövme en çok onlara yakışıyor-2

Bir de David Beckham'ın kadın modelleri var ki onlara da dövme farklı bir güzellik, farklı bir karizma katıyor. Amerika'da popüler olan Suicide Girls furyasına bakın hele, dövmeli, renkli saçlı ne de güzel ne de seksi kadınlar. Vücutlarının büyük bir kısmı dövme ile kaplı ve bu dövmeler onlarda tam bir güzellik unsuru gibi durmuyor mu?

Dövme en çok onlara yakışıyor-3

Hangi dövmeyi yaptırsa yakışan insan tipi diye düşündüğümüzde aklımıza  kaslı, seksi ve fit vücuda sahip kişiler geliyor çoğunlukla. Aslında dövmenin yakışması vücuttan ziyade onu taşıyan kişi ile dövmenin uyumundan kaynaklanıyor. Ama bu tabii ki en korkunç dövmeyi yaptırsa bile kendisine yakıştırmayı bilen kişileri açıklamamız için yeterli olmayacaktır.

Velhasılı kimi insanlar doğuştan karizmatik, seksi ve çekici olduğundan çuval giyseler ve hatta çuval dövmesiyle vücutlarını kaplatsalar dahi yakışıyor mu yakışıyor.