Beyin yakan bir çalışma: Münih’teki otelin mimari sınırları zorlayan halleri

NHDK” isimli çalışmada sanatçı Victor EnrichNH Deutscher Kaiser Hotel‘in tek bir fotoğrafını alıyor ve ardından bu yapıyı farklı formlara sokuyor. Bazı formlarda sanatçı, yapının sadece ölçüleriyle oynarken bazılarında yapıyı baştan aşağı kurguluyor.

Mimari kısıtlara başkaldıran isyankar haller, otele de yapının bulunduğu lokasyona da değişik kimlikler kazandırıyor. Beyin yakan fotoğrafların art arda sergilendiği video için yazının sonundaki “Oynat” butonu ne de güzel duruyor, öyle değil mi?

Victor Enrich kaiser hotel munih bina formlari 13Victor Enrich kaiser hotel munih bina formlari 12Victor Enrich kaiser hotel munih bina formlari 11Victor Enrich kaiser hotel munih bina formlari 10Victor Enrich kaiser hotel munih bina formlari 9Victor Enrich kaiser hotel munih bina formlari 8Victor Enrich kaiser hotel munih bina formlari 7Victor Enrich kaiser hotel munih bina formlari 6Victor Enrich kaiser hotel munih bina formlari 5Victor Enrich kaiser hotel munih bina formlari 1Victor Enrich kaiser hotel munih bina formlari 4Victor Enrich kaiser hotel munih bina formlari 3Victor Enrich kaiser hotel munih bina formlari 2Victor Enrich kaiser hotel munih bina formlari 16Victor Enrich kaiser hotel munih bina formlari 15Victor Enrich kaiser hotel munih bina formlari 14

h/t: booooooom

<