Başarılı 10 Adamın Tanınmayan Çocukları

Meşhur birinin çocuğu olmak herhalde bir takım zorlukları da beraberinde getiriyordur. Büyük bir sorumluluğun ve kıyaslamanın içinde yaşarsınız.

10
Kambur Pepin
Frankların kralı ve Roma’nın ilk imparatoru olan Charlemagne’in oğlu olan Pepin, babası gibi imparatorluk yönetme peşinde değildi. Bütün hayatını manastırda, kendini dine vererek geçirdi.
9
Diego Kolomb
Kristof Kolomb’un oğlu olan Diego, hayatı boyunca babası gibi Hint Adaları’nın valiliğini yapmak istemiştir. Amerika’nın keşfinde de büyük payı olan Diego 1509 yılında amacına ulaşmıştır.
8
Vincenzo Galilei
Galileo’nun oğlu olan Vincenzo, babasının hukuk okuması için ısrar etmesine rağmen müziğe ve şiire yönelmiştir. Ud çalmaya başlamış ve hatta birkaç yeni enstrüman tasarlamıştır.
7
Johann Christoph Friedrich Bach
Johann Sebastian Bach’ın dokuzuncu çocuğu olan Friedrich. babasından erken yaşlarda piyano dersi almaya başlamıştır.Birçok sonta, oratoryo ve senfoni yazmıştır. Çalışmalarının çoğu Berlin Müzik Enstitüsü’nde bulunuyordu fakat 2. Dünya Savaşı’nda büyük bir kısmı yok olmuştur.
6
Napoleon Francois Joseph Charles Bonaparte
Napolyon’un varisi olarak görülen ve 2. Napolyon olarak anılmasına karşın, 21 yaşında tüberküloza yakalanmış ve hayatını kaybetmiştir.
5
Robert Todd Lincoln
Babası Abraham Lincoln gibi politikaya atılan Robert, babası kadar başarılı olamamıştır. Tarihçilere göre bunun nedeni kavgacı ve bencil biri olmasıydı.
4
Ernst Freud
Sigmund Freud’un üçüncü oğlu olan Ernst mimarlık yapmıştır ve başarılı bir kariyere sahip olmuştur. Babası gibi tıpla ilgilenmemiştir fakat birçok hastaneye konsültasyon odaları ve ameliyathaneler yapmıştır.
3
Hans Albert Einstein
Babası kadar başarılı olan çocuklardan biri daha… Albert Einstein’in oğlu Hans inşaat mühendisidir ve birçok önemli esere sahiptir. 1938′de profesör ünvanını almış ve Berkeley Üniversitesi’nde hidrolik mühendisliği bölümünde çalışmaya başlamıştır.
2
James Roosevelt
Babası Franklin D. Roosevelt gibi başarılı bir politikacı olmasına rağmen, hep babasının gölgesinde kalmıştır. 1939 yılında orduya katılıp savaşa giden James, 1991 yılında hayatını kaybetmiştir.
1
Randolph Churchill
Winston Churchill’in oğlu Randolph çapkın ve alkole düşkün biriydi. Bunlar yaptığı iki evliliğin de yıkılmasına sebep olmuştu. Politika’da kendinden beklenen başarıyı gösteremese de, iyi bir gazeteci ve yazardı.