79 yıl beklediği lise diplomasını aldığında göz yaşlarını tutamadı

Kimileri için basit bir hedef gibi görünse de bir insanın tüm hayatının gayesi lisede alamadığı bir diplomaya kavuşmak olabilir. Öyle ki o insan 79 yılını o diplomayı bekleyerek geçirmiş olabilir. Tıpkı 97 yaşındaki Margaret Thome Bekema gibi…

lise diplomasi 93 yasindaki kadin 2

Margaret Thome Bekema 17 yaşındayken kanser hastası annesine ve kardeşlerine bakabilmek için okulu bırakmak zorunda kaldı. O günden sonra tüm ailenin yükü Bekema’nın omuzlarına yüklendi. Henüz çok gençken yüreğine oturan bu ukde 79 yıl boyunca peşini bırakmadı: O lise diplomasını bir gün mutlaka alacaktı.

lise diplomasi 93 yasindaki kadin 4

97 yaşındaki kadının kuzeninin kızı Maureen Geary, Grand Rapids Catholic Central High adlı liseye başvurarak Bekema’ya onursal bir lise diploması vermelerini önerdi. Öneriyi kabul eden lise Bekema’ya tüm hayatı boyunca beklediği o diplomayı nihayet verdi.  Gözyaşlarına boğulan Bekema “Kalbimin en derininden teşekkür ediyorum.” diyebildi.

lise diplomasi 93 yasindaki kadin 3

Lise müdürü Greg DejaHayatı fedakarlık ve hizmetle geçti. Bu çok teşvik edici ve ilham verici çünkü onun seçimleri bizim öğrencilerimize öğretmeyi amaçladığımız değerleri temsil ediyor.” dedi.

lise diplomasi 93 yasindaki kadin 5lise diplomasi 93 yasindaki kadin 6lise diplomasi 93 yasindaki kadin 7lise diplomasi 93 yasindaki kadin 1

h/t: mlive

<