4 Dakika Geçtikten Sonra Sizi Banyodan Atan Duş Perdesi

Günümüzde sınırlı bir kaynak olan suyu ne kadar harcadığımız hayati bir öneme sahip. Su tasarrufu sürekli gündemde. Sözgelimi bulaşık ve çamaşır makineleri 10 yıl öncesine göre kat be kat daha az su tüketiyorlar. Belki de şu zamanlarda suyu en şımarıkça harcadığımız zaman muhtemelen duş yaptığımız anlar. Uzmanlar dört dakikalık bir duşun yeterli olduğunu ifade etseler bile suyun altına girip olabildiğince kalmak hepimiz için büyük bir keyif veriyor.

Elisabeth Buecher, bir sanatçı. Her sanatçı gibi toplumun sorunlarını kendine konu ediniyor. Günümüzdeki aşırı su tüketimine odaklanmış durumda. Duş alma süresini sınırlamak için bir tasarım geliştirmiş. Elisabeth’in tasarladığı duş perdeleri üstlerinde inik ve sönük halde dikenler taşıyorlar. Duşta dört dakikayı tamamladığınızda bu dikenlerin içi havayla doluyor ve birden bire dikiliyorlar. Her ne kadar yumuşak olsalar da rahatsızlık verdikleri için kendinizi duştan dışarı atıyorsunuz. Buyrun size zorunlu tasarruf!

Şimdi bu “seviyeli” değerlendirmeyi bir kenara bırakıp açık sözlü olalım. Şurada kaç tür keyfimiz var hepi topu, musallat olacak başka bir şey yok muydu, değerli Elisabeth? Duşuma dokunma, Elisabeth!

  • Kaynak: hellogiggles